سئو تضمینی

سئو تضمینی، دروغی برای جذب مشتری!

امروزه بیشتر مردم برای رسیدن به محصول و موضوع مورد نظر خود از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند و اکثراً صفحات اول نتایج را مورد بررسی قرار می دهند، از این رو رسیدن به نتایج بهتر گوگل برای خیلی ها از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ آنها تلاش می‌کنند تا به نتایج بالاتری از گوگل دست پیدا کنند تا بازدیدکننده و مشتری بیشتری را جذب کنند. از این رو شرکت هایی هم وجود دارند که اقدام به انجام سئو سایت ها برای بالا آمدن در نتایج گوگل می‌کنند.
اگر توجه کرده باشیدبرخی از شرکت های سئو برای جذب مشتری،وعده های دروغین می دهند که سئو سایت شما را برای کلمات کلیدی با رقابت بالا مانند دانلود، فروشگاه آنلاین و … در مدت زمان کوتاهی در رتبه اول موتورهای جستجو قرار می دهند (در صورتی که برخی از کلمات به دلیل سختی رقابت نه تنها در بازه زمانی یک یا دو ماهه نتیجه ای حاصل نمی‌شود بلکه بازه زمانی بسیار بیشتری مثلاً شش ماه یا حتی یک سال نیاز دارند.) و از عنوان سئو تضمینی استفاده می کنند تا مبالغ زیادی دریافت کنند؛ درسته که این کار شدنی است اما با استفاده از روش های نادرست که به آن سئو کلاه سیاه می‌گویند که گوگل با آن برخورد می‌کند و پایدار نیست. استفاده کردن از روش های صحیح سئو شاید زمان گیر باشد ولی دارای پایداری بیشتری می باشد.زمان نتیجه گرفتن در سئو، تضمینی نیست و شرکت های حرفه ای هیچ گاه چنین تضمینی را نمی‌کنند.

رسیدن به رتبه اول گوگل امر غیر ممکن نیست ولی ملزم به فعالیت زیاد و حرفه ای، دانش کافی، زمان مناسب و اصول فنی می باشد.
امروزه سئو محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ در واقع وب سایت هایی را می‌شود سئو کرد از نظر محتوا قوی باشد و محتوای خود را همیشه بروز رسانی کنند. برای اطلاعات بیشتر مقاله تاثیر محتوا در سئو سایت را مطالعه کنید. همینطور اهمیت بالای بک لینک گرفتن از سایت های معتبر برای بهتر شدن جایگاه لینک های سایت در گوگل است.

گوگل مخالف سئو تضمینی است!

گوگل صراحتاً بیان کرده است که “هیچ کس نمی‌تواند رتبه اول گوگل را به شما تضمین کند.” اما باز بااین حال مشاهده می‌کنیم که عده ای مخالفت کرده و خود را بالاتر از گوگل می‌دانند!!!
پس قطعاً گوگل با هیچ شخص و شرکتی همکاری در زمینه سئو ندارد که کسی بتواند ادعا کند که تضمین سئو می‌دهد.
هیچ کس نمی تواند تضمین کند که به رتبه ۱ گوگل شما را می رساند زیرا گوگل هیچ همکاری در زمینه سئو با شخص و شرکتی نمی‌کند و به کسی تضمین نمی‌دهد.این نکته هم باید لحاظ شود که الگوریتم های رتبه‌بندی گوگل همیشه در حال بروزرسانی است.
به زبان ساده تر بخواهیم مفهوم این مقاله را بیان کنیم این است که آیا وقتی که ۱۰۰% کاری در اختیار ما نمی‌باشد! می‌توانیم آن را تضمین دهیم؟ قطعاً خیر!

سئوکار معجزه نمی‌کند!

سئوکارها وظیفه پیاده سازی الگوریتم های گوگل را در سایت ها دارند و علاوه بر آن مانیتورینگ کردن وب سایت به صورت مستمر در طول ماه را باید انجام دهند.
اینکه سئوکاری فقط با چند شیوه بخواهد لینکی از سایت را در نتایج گوگل بالا بیاورد درست نیست و قطعاً جوابی مقطعی خواهد داشت. سئوکارانی که طبق اصول، سئو می‌کنند ابتدا زیرساخت های سایت از لحاظ سئو را اجرا می‌کنند سپس اقدام به تقویت سئو سایت (موارد زیادی را شامل می‌شود) می‌کنند.
حال شاید برای شما این موضوع مطرح شود که با مطالعه چند ساعته خود ما هم این کار را می‌توانیم انجام دهیم! اما باید بدانید که آیا شما به تمامی الگوریتم های گوگل تسلط دارید؟ آیا تجربه کافی و ذهنیت از رقابت در سئو دارید؟ آیا می‌توانید دقیق و درست بررسی و آنالیز کنید تا نتایج بهترین نصیب‌تان شود؟ آیا می‌توانید از هر لحاظ سایت را بهینه سازی کنید تا به بهتر شدن آن کمک کنید؟ و آیا …. ؟
مطمئنناً کسی که حرفه سئو را دنبال می‌کند با تجربه تر و درک خیلی بهتری از راه پیش روی سایت شما خواهد داشت و با ضریب خطای کمتری، خیلی بیشتر می‌تواند به موفقیت شما سرعت بخشد.

نتیجه گیری درباره سئو تضیمنی

خیلی واضح تا اینجا بیان شد که سئو تضمین ندارد! پس سئو تضمینی، قطعاً فریب است تا بتوان مشتری را به هر نحوی که شده است، مال خود کرد.
خلاصه اینکه سئوکار معجزه نمی‌کند و روش های درست در سئو را بر روی سایت شما پیاده سازی می‌کند و قطعاً سئوکاری که حرفه ای کار کند، نتایج خوبی هم حاصل خواهد شد.
بجای سئو تضمینی، دنبال نمونه کار از شرکت های سئو باشید و آنها را با علم و دانش کارشناسانشان مورد بررسی قرار دهید.

کلام آخر: پس مراقب باشید که فریب نخورید !

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

5دیدگاه برای“سئو تضمینی، دروغی برای جذب مشتری!

  1. واقعا اوضاع خرابه

  2. خیلی مقاله عالی بود ممنونم

  3. به نظر من کسانی مثل شما با همچین مقاله هایی که باعث آگاهی مردم میشه میتوانید جلوی سوء استفاده کردن از مردم را بگیرید

    1. سلام
      ممنون که مطالب را دنبال می کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *