پیج اتوریتی و دامین اتوریتی

Domain Authority و Page Authority چیست؟

دامین اتوریتی و پیج اتوریتی یک اصطلاح است که برای اولین بار توسط شرکت MOZ معرفی شده است، که در واقع ارزش قدرت دامنه و صفحات شما را با استفاده از معادلات و محاسباتی که بر روی الگوریتم های گوگل انجام میدهد، تخمین میزند.
MOZ ارزش قدرت دامنه و یا به تعبیری اعتبار دامنه شما و همچنین اعتبار صفحات سایت شما را به صورت عددی بین ۱ تا ۱۰۰ نمایش می دهد؛ که این عدد هر چه بالاتر باشد، میتوان گفت قدرت آن صفحه در بالا آمدن نتایج جستجو بیشتر است. البته این نکته را باید یادآوری کنم که Domain Authority و Page Authority یک فاکتور غیر رسمی است ولی مورد استفاده بسیاری از سئو کاران در سراسر دنیا است.

برای اینکه مقدار Domain Authority و یا مقدار Page Authority  صفحه مورد نظرتان را مشاهده نمایید به صفحه Open Site Explorer مراجعه کنید و آدرس URL  خود را تایپ کنید.

moz

تفاوت بین Domain Authority  و Page Authority

دامین اتوریتی رتبه کل دامنه شما را تخمین میزند و در تمامی صفحات سایت شما مقداری ثابت است؛ اما پیج اتوریتی برای هر کدام از صفحات وبسایت شما مقدار متفاوتی است. هر چه مقدار Domain Authority افزایش یابد بر روی مقدار رتبه صفحات سایتتان نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

راه های افزایش مقدار Domain Authority

  • ایجاد مطالب زیاد و با کیفیت همراه با یک ساختار لینک سازی داخلی قوی
  • تلاش برای به دست آوردن لینک های ورودی با کیفیت بالا
  • حذف لینک هایی که از سایت های اسپم به سایت شما وارد میشود.
  • حوصله به خرج دهید! افزایش دامین اتوریتی به آهستگی صورت میپذیرد.

راه های افزایش مقدار Page Authority

  • محتوایی که برای صفحه خود ایجاد می کنید با کیفیت و مرتبط با موضوع صفحه باشد.
  • نکات و قوانین بهینه سازی و سئو را در صفحه خود کاملا رعایت کنید.
  • مطلب شما شامل لینک های درونی به دیگر صفحات سایتتان باشد و از دیگر صفحات سایتتان لینک پذیر باشد.
  • بک لینک های ورودی با کیفیت بالا به دست آورید. (بک لینک به صفحه انتخابی شما باشد.)
  • بک لینک های اسپم که به صفحه مورد نظرتان می آیند را حذف کنید.

اهمیت کدام یک بیشتر است؟ Page Authority  یا Domain Authority ؟

اهمیت هر دو مورد برای گرفتن جایگاه بالاتر در نتایج گوگل بسیار زیاد است، اما دامین اتوریتی نیازمند توجه بیشتری است و اولویت بالاتری نسبت به پیج اتوریتی دارد؛ میدانیم که دامین اتوریتی نیازمند سرمایه گذاری بلند مدت تری هست ولی در مقابل پتانسیل بالاتری نیز خواهد داشت زیرا سبب میشود تمامی صفحات وبسایت شما درون یک دامین با کیفیت بالا قرار بگیرند که تاثیر بسزایی بر روی تمامی صفحات شما خواهد گذاشت.
با همه این احوال باید بدانیم که پیج اتوریتی یک ابزار قدرتمند میباشد و اگر قصد دارید با یک صفحه خاص در صفحات اول موتورهای جستجو ظاهر شوید بهتر است بر روی بالاتر بردن Page Authority خود متمرکز شوید.
بنابراین متمرکز شدن بر روی هر کدام از این موارد بستگی به هدف شما دارد اگر میخواهید برند خود را ایجاد کنید بر روی Domain Authority متمرکز شوید و اگر نیت شما بالا آمدن در Google با یکسری کلمات کلیدی خاص که در یکی از صفحات وبسایتتان میباشد، بهتر است بر روی بالا بردن Page Authority آن صفحه وقت بیشتری راصرف کنید.

و در آخر اگر تمایل دارید بتوانید به راحتی پیج اتوریتی و دامین اتوریتی همه سایت ها رابررسی کنید کافی است تولبار MOZ را از قسمت MozBar Free دانلود کنید.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

2دیدگاه برای“Domain Authority و Page Authority چیست؟

  1. مرسی خیلی مطلب خوبی بود. ممنون از سایت خوبتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *