الگوریتم فرد

الگوریتم فرد (Fred) چیست؟

الگوریتم فرد چیست؟

الگوریتم فرد ( Fred) یکی دیگر از الگوریتم های گوگل (همانند الگوریتم پنگوئن) می‌باشد که جزء آخرین الگوریتم های معرفی شده محسوب می‌شود. توسط این الگوریتم، گوگل نظارت بیشتری بر روی سایت هایی که از بک لینک های بی کیفیت استفاده می‌کنند و یا محتوای بی کیفیت در سایتشان قرار می‌دهند خواهد داشت. توسط الگوریتم فرد هم چنین گوگل قادر خواهد بود بسیار بهتر از قبل سایت هایی که از سئو سیاه استفاده می‌کنند را تشخیص دهد (سئو سیاه همان روش های غیر مجاز گوگل می‌باشد که می‌تواند شما را موقت به صفحه های بالا بیاورد، مانند خرید بک لینک انبوه).

چگونگی تشخیص جریمه شدن سایت توسط الگوریتم فرد

در صورتی که در رتبه سایت خود شاهد کاهش بوده اید و مشکوک هستید که آیا توسط الگوریتم فرد جریمه شده اید یا خیر، می‌توانید با بررسی موارد زیر، به جریمه بودن یا نبودن سایت خود توسط این الگوریتم گوگل پی ببرید.

  1. این الگوریتم در ماه مارس (March) آپدیت شد، بنابراین اگر از ابتدای مارس تا ۲۱ مارس شاهد کاهش رتبه بوده اید، احتمال جریمه شدن توسط این الگوریتم بسیار زیاد است.
  2. مطالب سایتتان را بررسی کنید و ببینید که آیا بیشترین کاهش ترافیک، مربوط به مطالب کوتاه و کم کیفیت شما نبوده است؟
  3. استفاده از ابزار های بررسی موجود.
  4. کنترل نسبت بک لینک های (با کیفیت) فالو و نوفالو.

چگونگی رهایی از مشکلات الگوریتم فرد

همانطور که گفتیم مهم ترین فاکتور ها برای این الگوریتم، کیفیت پست های شما در کنار بک لینک های با کیفیت با نسبت مناسب است. بنابراین، شما باید همواره سعی کنید به مطالب سایتتان اهمیت ویژه ای دهید و همیشه بهترین و جدیدترین مطالب را در سایت خود قرار دهید. در مورد مطالب، سعی کنید مطلبی تهیه کنید که بیشتر کاربر پسند باشد تا مناسب از نظر موتور های جستجو بیایند؛ چراکه موتور های جستجو روز به روز درحال تطبیق خود با رضایت کاربران هستند. هم چنین همانطور که همیشه تاکید کرده ایم، از بک لینک های بی کیفیت اجتناب کنید، چراکه عواقب بسیار نامناسبی برای شما خواهند داشت.
رضایت کاربران، روز به روز از نظر موتور های جست و جو بیش از پیش حائز اهمیت می‌شود، به طوریکه یکی از عواملی که می‌تواند موجب جریمه شدن شما توسط الگوریتم فرد شود، تبلیغات بیش از حد در وبسایت شماست که موجب نارضایتی کاربران می‌شود. شما باید سعی کنید همواره مطالب با کیفیت قرار دهید تا بتوانید در کنار درآمدزایی از تبلیغات سایتتان، رضایت کاریران را نیز داشته باشید.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *