افزونه yoast

افزونه سئو وردپرس yoast

سئو کردن سایت، با ابزار های مختلفی که هر روز درحال منتشر شدن هستند رو به آسانی می‌رود. امروز ما تصمیم گرفتیم تا شما را با یکی از ابزار های محبوب برای سئو وردپرس با نام yoast seo آشنا کنیم که از زمانی که منتشر شد، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و بیش از هزاران سایت وردپرسی، از افزونه yoast seo برای سئو مطالبشان استفاده می‌کنند.

معرفی افزونه yoast seo

افزونه yoast وردپرس با کاربری ساده و در عین حال حرفه ای است که توسط آن قادر هستید سئو مطالبی که قصد دارید منتشر کنید را بررسی کنید. این افزونه هم چنین، به شما پیشنهاد هایی ارائه می‌دهد که می‌تواند باعث بهبود سئو مطالب شما شود. در این افزونه، به سئو مطالب شما نمره ای نیز داده خواهد شد که با رنگ های قرمز (به معنای بد)، نارنجی (به معنای متوسط) و سبز (به معنای خوب) قابل مشاهده است. در ادامه به آموزش نصب yoast seo و نحوه استفاده از آن خواهیم پرداخت.

آموزش نصب افزونه yoast seo

برای نصب این افزونه، دو راه دارید:

 • راه اول
  ۱- مراجعه به قسمت افزونه ها در وردپرس
  ۲- تایپ کلمه yoast seo و جستجو در لیست افزونه ها
  ۳- نصب افزونه و استفاده از آن
 • راه دوم
  ۱- ورود به صفحه افزونه yoast seo در سایت وردپرس
  ۲- دانلود افزونه yoast seo
  ۳- نصب آن روی وردپرس سایتتان (مراجعه به صفحه افزودن افزونه جدید و بارگذاری فایل دانلود شده)

آموزش تنظیمات افزونه yoast seo

پس از نصب افزونه yoast seo، در لیست دسترسی های وردپرس سایتتان، یک قسمت با نام سئو مشاهده می‌شود.

بخش پیشخوان

پیشخوان / داشبورد (پیشخوان)

با رفتن به پیشخوان بخش سئو، می‌توانید خلاصه ای از مشکلات و پیشنهاد ها برای سایت خود را مشاهده کنید. قسمت Problems، مشکلاتی هستند که می‌توانند برای سئوی سایتتان بسیار مخرب باشند. قسمت improvements، مشکلاتی هستند که چندان حائز اهمیت نیستند ولی مشکلی هستند که رفع کردنشان بهتر است.

پیشخوان yoast

پیشخوان / عمومی

قسمت عمومی در قسمت پیشخوان، قسمت خاص و مهمی محسوب نمی‌شود و کاربرد آن معمولا برای مشاهده یکسری اطلاعات درباره سازندگان افزونه yoast و یا برگرداندن تنظیمات افزونه به حالت اولیه استفاده می‌کند.

بخش عمومی yoast

پیشخوان / قابلیت ها

در این قسمت برای فعال / غیرفعال کردن برخی امکانات استفاده می‌شود و که به دلخواه می‌توانید از آن امکانات استفاده کنید یا خیر، ولی حتماً گزینه “تنظیمات پیشرفته برگه” را فعال کنید تا یکسری گزینه ها به بخش افزونه سئو شما اضافه شود.

پیشخوان / اطلاعات شرکت

قسمت اطلاعات شما در قسمت پیشخوان، فیلد های این بخش را با مشخصات خواسته شده مانند عنوان سایت تکمیل کنید. انجام این کار باعث نظم گرفتن سایت شما در نتایج جستجو می‌شود و به نوعی مشابه ریچ اسنیپت ها که قبلا در در موردش با شما صحبت کردیم می‌باشد.

پیشخوان / ابزار وب مستر

اگر تا به حال، سایت خود را در موتور های جستجو نظیر گوگل ثبت کرده باشید، حتما دیده اید که یکی از راه های تایید مالکیت سایت شما، توسط قرار دادن متا تگ در صفحه اصلی می‌باشد. این قسمت نیز برای همین کار است و شما می‌توانید با قرار دادن کدی که از طرف موتور جستجو به شما داده شده است، مالکیت سایت را تایید کنید.

پیشخوان / امنیت

در قسمت امنیت yoast seo، با تنها گزینه ای که برایتان در نظر گرفته شده است، قادر خواهید بود تصمیم بگیرید که نویسندگان شما هم به برخی امکانات مهم در سئو مطالب شما دسترسی داشته باشند یا خیر.

عنوان ها و متاها

عنوان ها و متاها / عمومی

تنظیمات این بخش تاثیر چندان زیادی در روند سئو سایت شما نخواهد داشت و می‌توانید همانطور که دوست دارید آن ها را تنظیم کنید و نکته خاصی درباره این بخش وجود ندارد ولی توصیه می‌شود که تنظیمات این قسمت را بدون تغییر رها کنید. البته باید جداکننده عنوان را انتخاب کنید که کار آن، ایجاد فاصله ای میان عنوان مطلب و اسم سایت شما خواهد بود.

عنوان ها و متاها / خانه

در این بخش، قادر خواهید بود تا اطلاعات صفحه اصلی و صفحه بلاگ سایت خود را تنظیم کنید. بخش اول که عنوان قالب است،برای عنوان صفحه اصلی شماست و محدودیت تعداد کلمات برای عنوان صفحه، ۷۰ کارکتر می‌باشد که برای سئو نیز عدد مناسبی است. بخش دوم، قالب توضیحات داده است و همان meta description شماست که در yoast seo قرار گرفته است. باید تا ۱۶۰ کارکتر، توضیحی درباره سایت خود ارائه کنید. بخش سوم، قالب کلمات کلیدی متا می‌باشد که کلمات کلیدی سایت شماست، که پیشنهاد میکنیم این گزینه را خالی بگذارید و در این مورد هم قبلاً در مقاله سئو محتوا صحبت کرده ایم.

سایر قسمت های yoast seo نیز پیچیدگی خاصی ندارند چراکه برای کاربران عمومی تهیه و تعبیه شده است و به همین دلیل، سهولت استفاده این افزونه، یکی از نقاط قوت آن می‌باشد. در عین حال، اگر پرسشی در مورد قسمت های دیگر داشتید، با ما در میان بگذارید.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *