شرکت سئو

کدام شرکت سئو را انتخاب کنیم؟

امروزه سئو سایت اهمیت بسیار زیادی دارد و انجام دادن آن به وسیله افرادی که دانش مناسبی ندارند دارای عواقب زیادی می‌باشد. شرکت های بزرگ و کوچک و افراد سئو کار زیادی فعالیت می کنند، که ما در این مقاله سعی در کمک به شناخت سئو کار خوب را داریم.
بسیاری از افراد از طریق جستجوی کلمه سئو، شرکت سئو و … در گوگل به دنبال سئو کار هستند و معتقدند که نتایج اول گوگل در این کلمات گزینه مناسب تری برای آنها است ولی این چنین نیست زیرا برخی از شرکت ها بوسیله روش های نامناسب و اشتباه به مدت کوتاهی در نتایج اول گوگل قرار میگرند و پس از آن گوگل آنها را جریمه میکند و دیگر در نتایج اول نشان داده نمی شوند؛ البته همه شرکت هایی که در جایگاه مناسب هستند از روش های نامناسب استفاده نکرده اند.

کمی درباره سئو بیشتر بدانید

سئو به دو روش انجام می شود، روش اول بر اساس توصیه های گوگل انجام می شود روش دوم به صورت غیر مجاز انجام میشود که به آن سئو کلاه سیاه می گویند که به صورت موقت در نتایج بالایی در موتور های جستجوگر قرار می گیرند و به نتیجه می رسند ولی موتورهای جستجوگر احتمال دارد پس از مدتی آنها را جریمه کند و کلمه را ازنتایج جستجو خود حذف کند. یک سئوکار خوب که به صورت اصولی روی سایت شما کار می کند از روش اول و مجاز استفاده می کند که ملزم به زمان مناسب، طولانی و صبر است. بنابراین سئوکار خوب با مشتری خود همکاری طولانی مدت برقرار می کند و فعالیت خود را موقعی که یک پروژه به نتیجه مطلوب برسد متوقف نخواهد کرد ولی سئوکاری که از روش سیاه استفاده کرده باشد کوتاه مدت همکاری می کند زیرا ممکن است گوگل سایت مشتری را حذف کند.
مشتری باید روش ایجاد لینک و تعداد بک لینک هایی برای سایتش ساخته می شود را از سئوکار بپرسد زیرا بعضی از شرکت ها هستند که با استفاده از برنامه های گوناگون برای شما لینک اتوماتیک در سایت ها ی زیادی قرار می دهند، در صورتی که این کار اشتباه است و لینک ها باید به صورت  طبیعی (یا به شکل طبیعی) ایجاد شود و گوگل سایت هایی را که بک لینک غیر طبیعی ایجاد میکنند را اسپم می کند.
محتوای سایت برای یک سئو کار خوب بسیار اهمیت دارد و بالا آمدن در گوگل به تنهایی کمکی به افزایش فروش مشتری نخواهد کرد این امر برای موتور های جستجو هم حائز اهمیت است سایتی موفق است که با محتوای خود بتواند بازدید کننده زیادی را جذب کند. سئو کار حرفه ای همیشه خود را با الگوریتم های گوگل بروز میکند زیرا الگوریتم های گوگل همیشه در حال تغییر هستند. یک سئو کار خوب کار شما را با قیمت پایین انجام نمی دهد زیرا فرایند پیاده سازی اصولی سئو بسیار زمان بر است، شرکت هایی که هزینه سئو را به صورت ماهیانه تعیین می کنند بهترهستند، همچنین یک سئو کار حرفه ای هیچ وقت رتبه اول گوگل را تضمین نمی کند.

ملاک های شرکت های معتبر سئو

آنها حقیقت را برای شما بازگو خواهند کرد و به هر نحوی به دنبال جذب شما و دریافت هزینه نیستند! در صورتی که شما تا هر حدی که نیاز داشته باشید، کار را برای شما مطرح میکنند و هراسی از آن ندارند که بخواهند چیزی را پنهان کنند زیرا از شیوه های صحیح سئو استفاده میکنند. قاعدتاً چیزی را که ۱۰۰% اختیارش را ندارند پس تضمین نمیدهند.
شیوه دریافت هزینه آنها بصورت مستمر خواهد بود زیرا سئو، کاری نیست که بگوییم در تاریخ خاصی به پایان می‌رسد!
سئوکار حرفه ای از شیوه های غیرمجاز سئو استفاده نخواهد کرد زیرا قرار بر این است که همکاری بلندمدتی با مشتری خود داشته باشد پس اگر از سوی گوگل جریمه شود باید پاسخگوی مشتری باشد.
شما برای شناخت بیشتر درباره سئوکار انتخاب کرده خود، از او نمونه کارهای موفق بخواهید و همچنین در صورت امکان با او جلسه ای حضوری تشکیل دهید و روند پیاده سازی الگوریتم های موتورهای جستجوگر را بر روی سایت خود جویا شوید (البته اگر دانش سئو ندارید حداقل قبلش در حد خیلی کم هم شده اطلاعات در اینترنت جستجو کسب کنید.)؛ از سئوکار تضمین نخواهید زیرا سئو تضمین ندارد در این باره میتوانید مقاله سئو تضمینی ما را مطالعه کنید. همینطور از آنها بازه زمانی دقیق نخواهید چون قطعاً بصورت دقیق چیزی قابل گفتن در سئو نیست! مگر اینکه بر حسب تجربه، حدس و گمانی مطرح شود.

از شرکت هایی که به هر شیوه ای دنبال جذب مشتری هستند، دوری کنید!

برخی شرکت ها به هر شیوه ای که شما بخواهید حاضر به همکاری هستند (این غلط است). برای مثال اگر شما مطرح کنید که آیا حاضر به ارائه تضمین هستید، آنها در پاسخ میگویند که “بله” که جواب این موضوع رو در چند خط بالاتر مطرح کردیم. اگر از آنها بخواهید دقیقاً پیش بینی خود را مطرح کنند، این کار را میکنند در صورتی که در سئو چیزی قطع به یقین وجود ندارد!
برخی از سئوکاران که معمولاً افراد تشکیل دهنده این دسته هستند (شرکت ها کمتر)؛ سئو را با دریافت یکبار هزینه و انجام چند روز کارهای خاص (مثل نصب افزونه، یک یا دو تا کار کوچیک سئو) و یا حتی عدم انجام همین مقدار کار و در نهایت با ارئه یک بسته زمانی شما را در حالت انتظار قرار داده و بعد دیگر پاسخگوی نیاز شما نخواهند بود. (خیلی از افرادی که با ما تماس میگیرند، این مورد را شنیده ایم و متاسفانه با همان ذهنیت -گرفتن پول و فرار- به شرکت های دیگر سئو هم نگاه میشود که اینطور نیست!)
برخی دیگر از شرکت ها با دریافت هزینه های بسیار سنگین بصورت بر فرض مثال شش ماهه (اکثراً همراه با تضمین!) یک کلمه شما را برای بالا آوردن در نتایج مطرح میکنند. از این شرکت ها نمونه کار (کلمات رقابت دار، نه کلمه بستنی فروشی آقا هوشنگ بقال!) بخواهید پس از آن مطمئن  شوید که آن نمونه کار توسط آنها به موفقیت رسیده در این صورت میتوانید به آنها اطمینان کنید اما اکثراً نمونه کارهایی ارائه میدهند که یا کار شرکت آنها نبوده و یا رقابتی در آن کلمه نیست! و دنبال خرید زمان از شما و دریافت هزینه سنگین از شما هستند. از همه مهم تر این است که در انتهای پروژه علاوه بر هزینه ای که پرداخت کردید و نتیجه ای دربر نداشته، زمان چندین ماه و حتی یک سال را از دست دادید و دوباره از اول باید شروع کنید و زمان خرج سئو خود کنید.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

2دیدگاه برای“کدام شرکت سئو را انتخاب کنیم؟

  1. عالي بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *