سندباکس گوگل

الگوریتم سندباکس (SandBox) گوگل چیست؟ توسط گوگل جریمه نشوید!

سندباکس گوگل چیست؟ گاها بعضی افراد پس از کار بر روی سئو سایت خود و استفاده از روش های مختلف تقلب در سئو، سعی می‌کنند تا به صفحات اول گوگل بیایند ولی نتیجه ای نمی‌بینند. دلیل این امر، سندباکس است. سندباکس یا جعبه شنی گوگل، برای جلوگیری از تقلب در امر سئو می‌باشد و زمان آمدن سایت شما به صفحات بالاتر گوگل را بیشتر می‌کند ( این افزایش زمان بسیار متغیر است و طبق سوابق، از ۲ هفته الی ۹ ماه می‌باشد). اما چرا گوگل بعضی سایت ها را در سندباکس خود قرار می‌دهد ؟ کمی بیشتر همراه ما باشید…

چرا گوگل بعضی سایت ها را در سندباکس خود قرار می دهد؟
دلیل اصلی و مهمی که گوگل سایت ها را در سندباکس خود قرار می‌دهد، همانطور که در ابتدای متن اعلام کردیم، جلوگیری از تقلب در سئو می‌باشد و یکی دیگر از دلایل آن برای جلوگیری از بالا آمدن سریع سایت های تازه کار در نتایج گوگل می‌باشد زیرا در قدیم سایتی که تازه راه اندازی می‎‌شد در یک بازه زمانی بسیار کوتاه حتی می‌توانست به صفحه اول گوگل راه پیدا کند و بعد شاید سایت رو می‌بست و این باعث می‌شد که هرکسی به راحتی بتواند شاید سوء استفاده هایی هم کند و به صورت اسپم کلمه ای را بالا بیاورد ولی اصلاً فعالیتی در آن حوزه نداشته باشد و اهداف دیگری داشته باشد.
همانطور که گفته شد، زمان باقی ماندن در سندباکس متغیر است که عوامل اصلی برای این موضوع به این صورت اند :

۱- قدمت دامنه
هرچه عمر دامنه سایت شما بیشتر باشد و زمان بیشتری از زمان شروع کار سایتتان گذشته باشد، زمان سندباکس به مرور کاهش پیدا می‌کند و سریع تر از سندباکس گوگل خارج خواهید شد.

۲- سعی برای کار بر روی کلمات کلیدی پر رقابت در شروع سایت
بسیاری از مدیران سایت ها تصمیم دارند تا با کلمات کلیدی پر رقابت بازار به صفحه ۱ گوگل برسند درحالیکه اگر در شروع سایت، تصمیم داشته باشید تا با کلمات کلیدی برتر به صفحات بالاتر بیایید، بیشتر در سندباکس گوگل باقی خواهید ماند و در این رقابت، عقب خواهید ماند.

۳- بک لینک زیاد در شروع سایت
همانطور که در مطالب قبلی خدمتتان عرض کردیم، بک لینکی از نظر گوگل معتبر و خوب است که به مرور زمان ایجاد شود. در صورتی که شما در ابتدای شروع سایتتان بک لینک زیادی داشته باشید، کاملا مشهود است که این بک لینک را از شخص دیگری خریداری کرده اید و گوگل نیز این را خواهد فهمید. پس در شروع سایت خود، بک لینک کیلویی (به اصطلاح) خریداری نکنید، چراکه زمان باقی ماندن شما در سندباکس را افزایش خواهد داد.

راه های قرار نگرفتن در سندباکس گوگل

تمام موارد گفته شده در بالا، توضیح درباره‌ی سندباکس گوگل بوده ولی هنوز صحبتی راجع به راه های قرار نگرفتن در سندباکس گوگل نکرده‌ایم. برای قرار نگرفتن در سندباکس، می‌توانید از این موارد استفاده کنید:

۱- خرید دامنه های با قدمت
با این کار، می‌توانید موجب شوید تا سایت شما نوپا تلقی نگردد و از نظر گوگل با سابقه باشید. پس سعی کنید دامنه هایی خریداری کنید که قبلا ثبت شده باشند.

۲- کار بر روی کلمات کلیدی کم اهمیت تر
در ابتدای کار خود بر روی کلمات کلیدی کم رقابت کار کنید. به مرور در کلمات کلیدی کم رقابت خود را بالا بیاورید. پس از مدتی که بر روی این کلمات کلیدی کار کنید، کار شما برای بالا آمدن در کلمات کلیدی با رقابت بالا نیز آسان تر خواهد شد.

۳- عدم ساخت بک لینک زیاد 
سعی کنید بک لینک های سایت خود را به مرور زمان زیاد کنید چراکه اگر تعداد زیادی بک لینک به طور ناگهانی برایتان اضافه شود، گوگل به شما شک خواهد کرد.

از کجا متوجه شویم که آیا در سندباکس گوگل هستیم یا خیر؟

شما درون سایت گوگل عبارت site:yoursite.com رو جستجو کنید (بجای yoursite.com آدرس سایت خودتان را وارد کنید). اگر نتیجه ای حاصل نشد بدین معنی است که اصلاً شما درون گوگل هیچ صفحه ای از سایتتان ایندکس نشده و هیچ شانسی برای ورودی گرفتن از گوگل ندارید! ولی اگر نتیجه ای حاصل شد و در کلمات مرتبط جایگاهی نداشتید این یعنی در حال حاضر در سندباکس گوگل هستید و فعلاً باید سعی کنید خودتان را به گوگل ثابت کنید تا از سندباکس خارج شوید.

در مجموع اگر بخواهیم جمع بندی ای داشته باشیم باید عرض کنم که بهتر است شما به کارتان پر قدرت ادامه دهید و از شیوه های تقلبی برای سریع بالا آمدن استفاده نکنید بیشتر روی بهینه سازی سایت خودتان و محتوای آن تمرکز کنید بعد از یک مدت کوتاهی اقدام به بک لینک گرفتن کنید و آن هم برای شروع بسیار کم و اصولی، بعد از گذشتن از سندباکس گوگل به مرور خودتان پیشرفت در رتبه نتایج جستجو گوگل را مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که نیاز به مشاوره سئو داشتید می‌توانید با محمد لاری در تماس باشید.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *