structured-data

آموزش بخش Structured Data در گوگل وب مستر

هنگامی که وارد پنل وب مستر تولز خود می‌شوید، یکی از قسمت هایی که همان ابتدا به چشمتان می‌خورد، قسمت Structured Data می‌باشد. امروز تصمیم گرفتیم در مورد این قسمت با شما صحبت کنیم و همه چیز درباره Structured Data را برا شما بگوییم تا بتوانید بیشترین استفاده را از آن ببرید.

صفحه‌ی Structured Data درگوگل وب مستر تولز

پس از ورود با جیمیل خود در پنل وبمستر تولز، باید سایت خود را انتخاب کنید.
در مرحله بعدی، بر روی گزینه‌ی Search Appearance کلیک کنید.
از زیر شاخه باز شده، بر روی Structured Data کلیک کنید و وارد این قسمت شوید.

structured

Structured Data چه چیز هایی را نمایش می‌دهد؟

توسط بخش Structured Data، اطلاعات نظم یافته زیر برای شما لیست خواهند شد:

 • مجموع تعداد اطلاعات نظم یافته سایت شما.
 • تعداد آدرس های موجود در سایت شما که اطلاعات نظم یافته دارند.
 • خطاهای اطلاعات نظم یافته.

در قسمت Structured Data هم چنین می‌توانید خطاهایی که اطلاعات نظم یافته سایت شما دارند را به ترتیب اولویت مشاهده کنید و برای رفع آن ها اقدام کنید.

google-webmaster-tools-structured-data

رفع خطاهای Structured Data

برای این کار، ابتدا باید ببینید کدام یک از اطلاعات نظم یافته شما دارای خطا می‌باشند که انجام این کار توسط جدول موجود امکان پذیر است. برای سهولت کار شما برای اولویت های رفع مشکل هم چنین، یک پیش طبقه بندی موجود می‌باشد که شما را قادر می‌سازد بخش هایی که بیشترین Error را دارند (به ترتیب تعداد Error) مشاهده کنید.
سپس می‌توانید بر روی هر کدام از اطلاعات نظم یافته موجود کلیک کنید و اطلاعات بیشتری از هر بخش برای شما نمایش داده خواهد شد و شما قادر خواهید بود با کلیک بر روی هر آدرس، اطلاعات بیشتری راجع به آن بدست آورید.

نمودار Structured Data

نمودار موجود در بخش Structured Data می‌تواند اطلاعات خوبی به شما ارائه دهد. توسط این نمودار، قادر خواهید بود نوع داده نظم یافته را پیدا کنید و تعداد داده ها را مشاهده کنید. قسمت مهم تر این است که قادر خواهید بود تعداد صفحاتی که با Error مواجه هستند را نیز ببینید. به عنوان مثال در این عکس، مشاهده می‌کنید که برای داده هایی از نوع hatom، مجموعا ۶۳ صفحه در سایت وجود دارد که ۲۴ صفحه از مجموع ۶۳ صفحه Error دریافت کرده است.

error-structured-data

انواع خطا در اطلاعات نظم یافته Structured Data

رتبه‌ی جا مانده: فرض کنید در امتیازدهی، میانگین نمرات داده شده را قرار داده باشید، ولی از موضوع پایین ترین و بالاترین نمره چیزی نگفته باشید.

بخش های جا مانده: فرض کنید راجع به یک واقعه تاریخی در سایتتان گفته باشید (به عنوان مثال یک جنگ در گذشته) ولی در آن فقط راجع به طرفین جنگ و زمان آن صحبت کرده باشید درحالیکه سخنی از محل وقوع جنگ نکرده باشید.

حل مشکل کد های نشانه گذاری شده: این موضوع می‌تواند علل مختلفی داشته باشد که نیاز به بررسی کامل و دقیق تری دارد چراکه مشکل می‌تواند حتی از CMS شما باشد (CMS همان Content Management System می‌باشد که به سیستم مدیریت محتوا قابل شناسایی است).

بررسی اصلاح شدن کد های نشانه گذاری شده: هنگامی که مشکل Error را رفع می‌کنید، توسط Structured Data Testing می‌توانید به یکی از دو روش موجود (قرار دادن آدرس صفحه و یا کد های html صفحه) بررسی کنید که مشکل رفع شده باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که پس از حل مشکل توسط شما، باید به ربات های گوگل زمان بدهید تا دوباره پس از مدتی سایت شما را مورد بررسی قرار دهند و Error موجود در Structured Data را از لیست Errorها پاک کنند.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

4دیدگاه برای“آموزش بخش Structured Data در گوگل وب مستر

 1. ممنون به خاطر توضیحات

  1. محمد لاری

   سلام
   خواهش میکنم

 2. نکته جالب و مفیدی بود ممنون

  1. محمد لاری

   سلام
   خداروشکر، خواهش میکنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *