ماه عسل گوگل

دوره ماه عسل گوگل چیست؟

دوره ماه عسل گوگل چیست؟

زمانیکه که شما یک سایت را در فضای اینترنت ایجاد میکنید، به طور معمول بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از ایندکس شدن آن، (البته این زمان تقریبی است و امکان دارد این دوره در زمان دیگری اتفاق بیفتد) گوگل جایگاه بالایی به سایت شما میدهد و معمولا سایت شما را در صفحات اول جستجو نشان می دهد. هر چه جستجو کلمه کلیدی منتخب شما فراگیرتر باشد احتمال قرارگرفتن صفحه شما در صفحه اول گوگل در مدت ماه عسل گوگل پایین تر است، به طور مثال نمیتوان چندان انتطار داشت که شما با کلمه کلیدی استخدام در مدت ماه عسل گوگل، در صفحه نخست قرار بگیرید. در نظر داشته باشید این جایگاه کاملا موقتی است و به طور متوسط بعد از مدت زمان یک هفته سایت شما در جایگاه اصلی خود قرار میگیرد.

اهداف گوگل از دوره ماه عسل چیست؟

جواب قطعی این سوال را مانند همه عملکرد ها و الگوریتم های دیگر گوگل، تنها خود گوگل میتواند بدهد. اما ما در این مقاله قصد داریم نظرات بسیاری از کارشناسان در مورد دوره ماه عسل گوگل را بیان کنیم.

یکی از این نظریه ها این است که گوگل سایت شما را در نتایج اول نشان می دهد تا بتواند میزان ارتباط کلمات کلیدی سایتتان را با متن شما بررسی کند. اگر در دوره ماه عسل، اغلب، کاربران سایت شما را کلیک کنند و مدت زمانی را در سایت شما سپری کنند بدان معناست که در سایت شما ارتباط درستی بین کلمه کلیدی و مطالب بر قراراست، همچنین اگر گیرایی مطالب و یا خدماتتان برای مخاطب به اندازه ای بوده که او را وادار کند در سایت شما بماند، در این صورت شما باید امیدوار باشید که بعد از اتمام دوره ماه عسل در نتایج خوبی قرار بگیرید اما چنانچه سایت شما برای کاربران محبوب نباشد و ورودی سایت شما در دوره ماه عسل زیاد نباشد و یا اینکه بعد از ورود به سایت شما بلافاصله کاربر از سایت شما بیرون برود و وارد سایتهای دیگر شود باید بگوییم منتظر جایگاه خوبی برای سایتتان بعد از اتمام ماه عسل گوگل نباشید. در واقع بعد از این مدت گوگل با توجه به اطلاعاتی که از بازخوردهای سایت شما به دست می آورد جایگاه واقعی وبسایتتان را تعیین می کند.

از دیگر نظریه ها میتوان به این مورد اشاره کرد که با این کار، گوگل میخواهد به شما کمک کند در این دوره سایت شما به کاربران و مخاطبان معرفی شود.

پس از فاز ماه عسل، ممکن است گوگل شما را در Google Sandbox قرار دهد؛ گوگل سندباکس جایی است که گوگل در مدت زمانی شما را آنجا نگه میدارد تا  میزان ارزشمندی سایت شما را ببیند. به طور متوسط مدت زمان گوگل سند باکس ۶ماه است. چنانچه علاقه مند باشید با گوگل سندباکس بیشتر آشنا شوید توصیه میکنیم مقاله گوگل سندباکس ما را مطالعه کنید.

در پایان میخواهم به وبمستران بگویم که بعد از پایان دوره ماه عسل گوگل، به خاطر کاهش رتبه وبسایتتان دلسرد نشوید، همان طور که گفته شد دوره ماه عسل تنها برای تعیین جایگاه حقیقی شما و همچنین فرصت مناسبی است تا شما خودتتان را به مخاطبان نشان دهید، حال باید سعی کنید با محتوای جدید(فراموش نکنید موتورهای جستجو عاشق محتوای جدید هستند.) و مناسب و همچنین گرفتن بک لینک های طبیعی از دیگر سایت ها رتبه و جایگاه خودتان را بالاتر ببرید. و در آخر تاکید میکنم برای گرفتن بهترین نتیجه صبور باشید و زمان را دست کم نگیرید.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

3دیدگاه برای“دوره ماه عسل گوگل چیست؟

  1. خیلی جالب بود. ممنون

  2. خیلی عالی بود از این مقاله های تو نت کم پیدا میشه.
    دمت گرم
    داداش دوست داشتی در مورد هوشمندسازی سایت ما رو هم ببین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *