گوگل هایر

معرفی سرویس گوگل هایر

g-suiteاپلیکیشن جدیدی به نام گوگل هایر برای کسب و کار های کوچک و متوسط به تازگی معرفی شده است. این اپلیکشن توسط سرویس ابری G Suite گوگل که شامل اپلیکیشن های هوشمند جیمیل ، تقویم گوگل ، گوگل درایو و گوگل داکس است، برای شرکت های کمتر از ۱۰۰۰ نفر به بازار عرضه شد.

بر هیچ کس پوشیده نیست که جذب استعدادهای برتر یکی از شاه کلیدهای موفقیت کسب و کار است اما به طور مثال جذب یک تحلیل گر ،آوردن یک دستیار یا استخدام یک مکانیک با تجربه برای تشکیل یک تیم خبره نیازمند صرف هزینه و زمان است.
بر اساس یک مطالعه انجام شده توسط برسین استخدام یک نیروی تازه جهت تکمیل کادر، به طور متوسط نیاز به ۵۲ روز وقت و هزینه ای معادل با ۴۰۰۰ دلار ، جهت مصاحبه ، برنامه ریزی و ارزیابی از متقاضیان را دارد.

اپلیکیشن گوگل هایر چگونه به فرایند استخدام و کاهش هزینه و زمان کمک میکند؟

هایر با شناسایی استعدادهای برتر، مدیریت و برنامه ریزی روند مصاحبه از ابتدا تا پایان، کار را برای شرکت ها ساده تر میکند.
هایر و سرویس G Suite به نحوی طراحی شده اند که می توانند به راحتی با هم کار کنند. به طور مثال لازم نیست اعضای کادر استخدام نیرو زمان خود را صرف کپی پیست کردن های پیام های خود در جیمیل و هایر کنند؛ گوگل به طور خودکار این کار را انجام می دهد. بنابراین شما میتوانید از زمان خود برای تمرکز بر روی اولویت هایتان استفاده کنید.
گوگل هایر همچنین به صورت خودکار جزئیات مهم مانند اطلاعات تماس، برنامه مصاحبه کامل و سوالاتی که هر مصاحبه کننده باید روی آن متمرکز شود را در Google Calendar لحاظ میکند.

آیا گوگل اطلاعات محرمانه افراد را در اختیار شرکت ها قرار می دهد؟

موضوع بحث برانگیز اینجاست که آیا گوگل سابقه جستجوی کاربران خود را در اختیار کارفرمایان قرار میدهد یا خیر؟
چندین رسانه خبری موضوعاتی را مطرح کردند که Hire سابقه جستجوی کاربران خود، شامل اطلاعات مربوط به جستجوهای کاربر در گوگل و همچنین عادات او در مشاهده فیلم های یوتیوب را در اختیار دارد، بنابراین کارفرمایان با وارد شدن به حساب شخصی خود در هایر میتوانند اطلاعات شخصی کاربر را ببینند مگر اینکه گوگل هایر این اطلاعات را در دسترس قرار ندهد.
با این حال طبق مصاحبه ای که توسط Gizmodo انجام شد، یکی از نمایندگان گوگل به این سوال این گونه پاسخ داد که ما تنها اطلاعاتی که توسط خود کاربران در اپلیکیشن های آنلاین به اشتراک گذاشته شده را در اختیار شرکت ها و کارفرمایان قرار میدهیم پس بنابر، این گفته، گوگل حریم اطلاعات شخصی افراد را حفظ میکند.

آیا گوگل هایر میتواند رقیب شبکه اجتماعی LinkedIn باشد؟

LinkedIn به طور جدی از یک صفحه اجتماعی و شبکه ساز کسب وکار به یک پایگاه داده قدرتمند فوق العاده که در برگیرنده مشتری ها، فروشندگان و کاربران آینده نگر و… است، تبدیل شده است. ارزش این شبکه بزرگ به تعداد زیاد کاربران است تا جایی که بسیاری از مفسران و منتقدان در مقاله ها و مطالب خود به این شبکه بزرگ اشاره میکنند.
حال گوگل با پلتفرم جدید خود با استفاده از داده های سرویس ابری کاربران برای پیشنهاد بهترین گزینه به کارفرمایان و پیشنهاد بهترین فرصت شغلی به کارجویان، رقیبی برای شبکه LinkedIn خواهد بود.
اینکه آیا گوگل این پلتفرم را به خاطر خرید لینکدین توسط ماکروسافت ایجاد کرده است را کسی نمیداند و موضوع مورد بحث ما نیست اما با ادغام LinkedIn و Dynamics 365، قطعا گوگل کار دشواری را برای به دست گرفتن بازار کسب و کار خواهد داشت.

ادغام LinkedIn و Microsoft چه پتانسیلی را ایجاد کرده است؟

در نتیجه این ادغام اخیر، اکنون لینکداین، دسترسی مستقیم به حدود ۵۰۰ میلیون کاربر برای اهداف تولید و استخدام را دارد. قطعا با قابلیت تجزیه و تحلیل داده های Outlook پتانسیل این شبکه اجتماعی بسیار گسترده تر از قبل خواهد بود. همچنین Microsoft قصد دارد تا با برنامه Dynamic 365 خود، استخدام را آسانتر کند. همان طور که میبینید ماکروسافت با به کارگیری تمام خدمات خود در بازار استخدام، LinkedIn را در دست گرفته است.

گوگل در این رقابت چه کاری می تواند انجام دهد؟

البته که گوگل آنقدر قوی است که نیازی به ادغام با هیچ سازمانی را ندارد؛ تنها کافی است پلتفرم جدید استخدام گوگل با پلتفرم موفق Gmail و دیگر سرویس های ابری گوگل هماهنگ شود آنگاه نمیتوان گفت چه فشاری بر روی LinkedIn خواهد آمد.
مقدار اطلاعات ذخیره شده توسط یک حساب کاربری گوگل بسیار زیاد است از جمله تمام تاریخچه سرچ هایی که شما در گوگل انجام دادید. بنابراین گوگل می تواند با استفاده از این اطلاعات و همچنین با استفاده از اطلاعت مکان زندگی شما بهترین فرصت شغلی را با توجه به شیوه زندگیتان به شما پیشنهاد دهد.
همان طور که گفته شد به گفته خود گوگل اطلاعاتی که خود کاربران در اپلیکیشن های آنلاین خود به اشتراک گذاشته اند را در اختیار کارفرمایان قرار میدهد، با این کار حجم کاری کاربر کاهش میابد که این خبر خوبی برای کاربران خواهد بود؛ در صورتیکه در LinkedIn وارد کردن این اطلاعات به صورت دستی توسط خود کاربران انجام می گیرد.
این مطالب به این معنی نیست که لینکداین از کار بیفتد، من مخالف با این برداشت هستم چون لینکداین در حال حاضر حدود ۵۰۰ میلیون کاربر دارد و همچنین پشتوانه مالی قوی ماکروسافت را در کنار خود دارد. و مطمئنا دو رقیب سر سخت برای هم خواهند بود. در هر صورت کارفرمایان ۲ شبکه بسیار قوی و بزرگ را برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود دارند.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

4دیدگاه برای“معرفی سرویس گوگل هایر

  1. ممنون مطلب خوبی بود

    1. سلام
      ممنون که وقت گذاشتید و مطلب رو خوندید

  2. مرسی از مطلبتون سرویس جالبی هست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *