متا توضیحات

افزایش تعداد کاراکترهای متا توضیحات

متا توضیحات به بخشی از نتایج جستجو گفته می‌شود که در زیر عنوان سایت قابل مشاهده می‌باشد. وظیفه این قسمت، ارائه اطلاعاتی در مورد صفحه نتیجه بدست آمده به شما می‌باشد. این بخش می‌تواند بسیار مفید باشد چراکه هنگامی که کاربر دنبال موضوعی خاص در گوگل می‌گردد؛ پس از عنوان سایت شما، اولین نگاهش به توضیحات (Meta Description) شما خواهد افتاد.

بروزرسانی جدید گوگل و افزایش طول Meta Description

پیش از این آپدیت گوگل، طول متا توضیحات تا حدودی کم بودند و به همین دلیل، جایی برای توضیح دقیق تر محتویات صفحه وجود نداشت. طول متا توضیحات در حد زیر ۲۰۰ کلمه بود (در حدود ۱۶۰ الی ۱۷۰ کاراکتر استاندارد بود)، اگر تعداد کلمات از این مقدار بیشتر می‌شدند، توضیحات شما به اصطلاح جا نمی‌شدند و کلمات اضافی نشان داده نمی‌شدند. این مورد می‌توانست برای سایت هایی که توضیحات محتوایشان مفصل می‌باشد کمی دشوار باشد چراکه خلاصه سازی کلی متن طولانی در ۱۶۰ الی ۱۷۰ کلمه کمی کار پیچیده ای بود.

اما با این افزایش طول متا تگ توضیحات اخیر، این مشکل حل شده است. در آپدیت اخیر، طول meta description ها از حدود ۱۶۰ الی ۱۷۰ به اعداد ۲۳۰ الی ۲۶۰ ارتقا پیدا کرده است. این افزایش، به معنی بلند تر شدن توضیحات هر صفحه شما و در نتیجه امکان توضیح مفصل تر را برای شما فراهم می‌کند. از دیگر فواید این کار نیز این است که شما می‌توانید با توضیح بیشتر راجع به نوشته خود، کاربر را بیشتر مجذوب خود کنید و سعی در افزایش ورودی گوگل خود داشته باشید. این کار با افزایش طول متا توضیحات بسیار ساده تر از پیش شده است و شما نیز می‌توانید با همگام سازی خود با این آپدیت، سئو سایت خود را بهبود ببخشید.

این آپدیت در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۱۷ انجام شده است و پیرو همین آپدیت، به شما پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریع تر برای آپدیت سایت خود اقدام کنید. علت این پیشنهاد نیز این است که سایت هایی با متا توضیحات ۲۳۰ الی ۲۷۰ کلمه، اولویت بیشتری نسبت به سایت ها با متا دسکریپشن ۱۶۰ الی ۱۷۰ کارکتر دارند، یکی از اصلی ترین علل این مورد نیز آپدیت بودن سایت از نظر گوگل می‌باشد. در ضمن شما میتوانید از کلمات مکمل بیشتری در این بخش برای هر صفحه استفاده کنید که ممکن هست آن کلمات در جستجو کاربران باشد.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *