موقعیت مکانی

افزودن موقعیت مکانی جدید به نقشه گوگل

حتما تا به حال پیش آمده که دنبال شرکت و یا مکانی تجاری خاص می‌گشتید و مشاهده کرده اید که با وارد کردن نام آن شرکت و یا مکان تجاری، علاوه بر موقعیت مکانی آن، اطلاعاتی مانند وبسایت، تلفن و … نمایش داده می‌شود. امروز تصمیم گرفتیم تا برای شما کاربران گرامی، آموزش ثبت موقعیت مکانی در نقشه گوگل را آماده کنیم تا بتوانید موقعیت مکانی شرکت خود را نیز در نقشه گوگل ثبت کنید.
شما با جست و جو یک کلمه مشابه در دو کشور مختلف، مشاهده می‌کنید که با وجود یکسان بودن کلمه، نتایج بدست آمده از جست و جو، متمایز خواهد بود. علت این تمایز، در سئو محلی می‌باشد. یکی از ابزار های رایگانی که در سئو محلی بسیار مفید فایده است، گوگل مای بیزینس ( Google My Business ) می‌باشد که توسط این ابزار، به کاربر این قابلیت داده می‌شود تا موقعیت مکانی محل کار خود را در نقشه گوگل وارد کند. هم چنین در کنار موقعیت مکانی، امکان درج اطلاعات اضافی مانند ساعات کاری، تلفن تماس و آدرس وبسایت نیز می‌باشد. یک نکته بسیار جالب در مورد Google My Business، این است که کاربران قادر هستند تا حتی میزان رضایت مشتریان را هم مشاهده کنند و در نتیجه، کسب و کار شما پر رنگ تر خواهد شد.
ابزار Google My Business برای ثبت موقعیت مکانی و … بسیار عالی و مناسب می‌باشد ولی متاسفانه ایرانیان می‌بایست از خود نقشه گوگل برای ثبت اطلاعات کسب و کار خود استفاده کنند، چراکه این ابزار برای ایرانیان تحریم می‌باشد و امکان استفاده از آن وجود ندارد. البته استفاده از نقشه گوگل بدین معنا نمی‌باشد که نتیجه مطلوبی نخواهید گرفتید بلکه تفاوت هایی که برایتان به وجود خواهند آمد، بسیار اندک خواهد بود. با ثبت کسب و کار خود در نقشه گوگل، کاربران با جست و جوی نام شرکت شما، اطلاعات بسیار کاملی به دست خواهند آورد.

Google Map Marker

اگر گشتی در اینترنت برای موضوع ثبت موقعیت مکانی در نقشه گوگل بزنید، مشاهده می‌کنید که اکثریت سایت ها از طریق ابزار Google Map Marker برای ثبت موقعیت مکانی استفاده کرده اند. این موضوع درحالیست که این ابزار چند ماه گذشته به طور کلی توسط گوگل پاک شد و دیگر از آن موقع رسمیت ندارد. به همین دلیل، گوگل برای ثبت موقعیت مکانی در نقشه گوگل، ارتقاهایی بر روی آن ایجاد کرد تا بتوان از طریق همین برنامه، اقدام به ثبت موقعیت مکانی کسب و کار کرد که در ادامه به آموزش ثبت موقعیت مکانی در نقشه گوگل می‌پردازیم.

آموزش ثبت موقعیت مکانی در نقشه گوگل

 1. وارد اکانت Gmail خود شوید.
 2. وارد آدرس http://google.com/maps شوید.
 3. مکان کسب و کار خود را بر روی نقشه پیدا کنید.
 4. وارد منو سمت چپ صفحه شوید و از میان لیست، گزینه‌ی Add A Missing Place را انتخاب کنید.
 5. با حرکت دادن نشان نمایش داده روی نقشه، مکان کسب و کار خود را تعیین کنید (مشاهده می‌کنید که آدرس مکان مورد نظر در منو باز شده نمایش داده شده است).
 6. اطلاعات خواسته شده در فرم را به طور کامل وارد کنید.
 7. اطلاعات وارد شده را کاملا بررسی کنید.
 8. بر روی گزینه Submit کلیک کنید.
 9. کار تمام است و پس از حدود ۲۴ ساعت، اطلاعات مکانی کسب و کار شما در نقشه گوگل به ثبت خواهد رسید.

شما هم چنین می‌توانید عکس هایی از محل کار خود در کنار موقعیت مکانی وارد کنید، برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • صبر کنید تا موقعیت مکانی شما در گوگل به ثبت برسد.
 • نام شرکت خود را در نقشه گوگل جست و جو کنید.
 • از منو پایین روی گزینه‌ی Add Photos کلیک کنید.
 • عکس هایتان را آپلود کنید و منتظر تایید شدن عکس ها بمانید.

نکته مهم درباره عکس ها این است که سعی کنید از عکس های واقعی محل کارتان به همراه نمای بیرونی، بنر ها و… برای عکس ها استفاده کنید، چراکه گوگل برای تایید عکس های بسیار سخت گیری می‌کند و احتمال عدم تایید عکس ها بسیار زیاد است.

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً سوال امنیتی را پاسخ دهید: *